PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759238}

Alfa

Alpha
6,2 15 948
ocen
6,2 10 1 15948
Alfa
powrót do forum filmu Alfa

Ten film jest dowodem na to, że dubbing to zbrodnia na sztuce filmowej.

yulbeano

To nie dubbing, tak mówili w tamtych czasach, doskonałą polszczyzną.

ocenił(a) film na 5
MokraDraska

Ja czekałem tylko aż młodzian stwierdzi, że nie chce zabijać swoich przyjaciół i zakłada ruch wegański zostając jego prezesem i pierwszym członkiem zarazem :P

Jednak wybrał kynologię...

MokraDraska

W oryginale mówią językiem brzmiącym trochę "indiańsko", wg info na IMDB wymyślonym na potrzeby filmu. Więc jak ktoś ma opcję zmiany wersji dźwiękowej to warto. Tylko w wersji tv może nie być polskich napisów, przynajmniej u mnie nie było. Były napisy angielskie, ale jednak już nie każdy sobie z językiem obcym poradzi. Tak czy inaczej wersja z oryginalnym językiem jest bardziej klimatyczna od dubbingu.

yulbeano

Zgadza się, dubbing jest okropny.

yulbeano

Zgadzam się. Dubbing powinien być jedynie w kinach i najwyżej dla 5-latków.

yulbeano

jak każdy film aktorski z dubbingiem. dubbingować powinno się jedynie filmy animowane i kreskówki. Z resztą w tej w kwestii nasz rodzimy dubbing jet fenomenalny i nieraz przebija oryginał, ale filmy aktorskie powinni zostawić w spokoju.

yulbeano

Gdzie można obejrzeć ten film z dubbingiem?

ocenił(a) film na 3
DJ_Gruby

Wszędzie.

yulbeano

Jak usłyszałem pierwsze dwa wrzaski w ojczystym języku, szybo wyłączyłem i udałem się w podróż w poszukiwaniu lektora.

ocenił(a) film na 7
yulbeano

Jeśli chodzi o dubbing to tak totalnie denerwujący. Ale moim zdaniem dubbing powinien istnieć jedynie w filmach animowanych lub dla małych dzieci. Bo dla mnie aktor gra nie tylko sobą ale głównie głosem. Totalnie nie wyobrażam sobie sceny w sądzie z Ludzi Honoru i monologu Nickolsona... Poprostu nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

ocenił(a) film na 7
przemo_7792

dubbing jest dobry do filmów animowanych albo dla dzieci jak zostało wspomniane. chociaż w tym filmie nie bardzo przeszkadza, bo mało mówią ;)

ocenił(a) film na 3
yulbeano

Dubbing to ukłon w stronę odnoszącego sukcesy analfabetyzmu ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones