PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556990}

Anonimus

Anonymous
7,2 27 693
oceny
7,2 10 1 27693
5,8 6
ocen krytyków
Anonimus
powrót do forum filmu Anonimus

Wizualność

ocenił(a) film na 8

W pewnych partiach film jawił mi się wręcz jako słuchowisko radiowe. To znaczy niby słowom towarzyszyły jakieś obrazy. Lecz obrazy były w większości ciemne jak większość niderlandzkiego malarstwa z epoki. W pewnym sensie jest to jakoś uzasadnione: Anglia nigdy nie miała renomy kraju zalanego słońcem. Ponadto, większość scen dzieje się we wnętrzach - też niezbyt jasnych. A jednak od czasu do czasu widz zatęskni za feerią barw. Przynajmniej ja trochę zatęskniłem.

Sceny masowe, z pięknie zrekonstruowanym Londynem z epoki, niekiedy pokazywanym z lotu ptaka - na milę pachną grafiką komputerową. Dobrą grafiką, ale...

Konwencja: >>zaczyna się na deskach teatru i tam też się kończy<< pozwalałaby na większy zakres umowności dekoracji. Ale nie jest źle, jest dość realistycznie, mimo wszystko.

Film_Polski

Co do ciemnych ujęć to mi również to czasem doskwierało podczas oglądania tego filmu, jednak myślę, że mimo wszystko był to przemyślany krok. Ostatnio miałam okazję obejrzeć The Libertine z Johnnym Deppem (akcja dzieje się w podobnych latach) gdzie ponoć podczas kręcenia scen w pomieszczeniach używano jako oświetlenia wyłącznie prawdziwych świec by oddać klimat epoki, co oczywiście się udało, jednak faktycznie wizualnie film troszkę stracił :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones