PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=510938}

Bloodworth

Provinces of Night
6,1 920
ocen
6,1 10 1 920
Bloodworth
powrót do forum filmu Bloodworth

Fabuła filmu to historia włóczęgi grającego na banjo, człowieka który uciekł ze swojego rodzinnego miasta po tym jak przed laty zrobił coś, co go do tego zmusiło. Sekret ten zna tylko jedna osoba - jego żona, którą też musiał zostawić. Po trzydziestu latach podróży po całym kraju postanawia powrócić do domu. Tam okazuje się, że nikt na niego nie czeka. Jeden z jego synów to alkoholik, który mieszka w Alabamie. Drugi ściga swoją żonę Duff, która uciekła od niego z jakimś domokrążcą. Trzeci zaś jego potomek to fanatyk voodoo, który nie zawsze wykorzystuje swoją pasję do dobrych celów. Jedynie wnuk mężczyzny jest zadowolony z jego powrotu. Niestety wkrótce skupi się na pięknej kobiecie, która odmieni jego życie...

Po przeczytaniu powyższego opisu miałem przeczucie, że nie zdradza on wszystkich szczegółów i film czymś jeszcze widza pozytywnie zaskoczy. Miałem nadzieję, że będzie to lekkie, sympatyczne kino z dodającą mu uroku muzyką i po części tak było, z drugiej strony nie obeszło się też bez dramatu i dobrego zakończenia historii przedstawionej w tym filmie trochę patologicznej rodziny. Kto wie jakby ich losy się potoczyly, gdyby synowie znali sekret swojego ojca...

Ja ze swojej strony mogę tylko polecić. :)


Rubin91

następny z dueciku - sorki stary, ale oglądałeś ten film? jakie banjo? Jaka Duff? czytałeś jakiś dziwny opis, bo kolega parę postów dalej dokładnie to samo pisał

qdys_1

Duff to panna, która spotyka się z wnukiem Bridgesa i sex uprawiaja, potem wychodzi, że jest w ciąży z jej bratem.
Nie wiem skąd się wziął opis, z tym gonieniem jej. Ludzie, ogarnijcie się.

damian6d17

Duff to prawdziwe nazwisko aktorki, która w filmie grała jako Raven Lee Halfacre i fakt że spotyka się z wnukiem ale nie Bridgesa (pomyłka z fimem Crazy Heart) tylko Kristoffersona czyli E.F. Bloodworth'a i wychodzi, ze jest w ciąży nie z jej bratem tylko z wujem chłopaka (Flaminga) czyli z Warrenem, którego zagrał Val Kilmer. Boyd (ojciec Flaminga, a syn E.F.Bloodwortha) w którego role wcielił się słynny muzyk countrowy Dwight Yoakam wcale nie ścigał żony lecz wyjechał za nią do wielkiego miasta dowiedziawszy się od swojego brata (Warrena) że widział ją z kochankiem. Rolę Patrici, matki Flaminga zagrała Claudia Church (http://www.imdb.com/name/nm0161357/ ) i nie uciekła z domokrążcą. "Domokrążca" pojawia się, gdy matka Raven (dziewczyny Flaminga) pyta: "... kto tam przyjechał?" słysząc podjeżdżający samochód, a córka odpowiada matce "domokrążca" nie chcąc wyzdradzić swojego chłopaka Flaminga Bloodwortha. Tyle w temacie. Oglądajcie filmy, a nie wierzcie głupim i mylnym recenzjom

qdys_1

dokładnie. Faktycznie pomyliłem z Crazy Heart,. plus dla Ciebie.

ocenił(a) film na 7
qdys_1

Opis filmu wkleiłem przed jego obejrzeniem z tego co pamiętam, bo nie było go na stronie. Napisany został w oparciu o dwa różne opisy. W sumie teraz już nie pamiętam dokładnie wszystkich bohaterów filmu, więc nie potrafię jakoś sensownie odpowiedzieć kto był kto i gdzie został popełniony błąd...

Zdrówko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones