PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644064}

Ewolucja planety małp

Dawn of the Planet of the Apes
7,0 88 947
ocen
7,0 10 1 88947
6,9 27
ocen krytyków
Ewolucja planety małp
powrót do forum filmu Ewolucja planety małp

Reszta to zabawa. Od 46 lat fascynuje twórców ów pierwowzór. Nic go nie przebije. Ten, przez pierwszą godzinę przypominał bardziej pierwszą część Króla Lwa. Zły Skaza, dobry Mufasa i jego syn Simba. Potem to już Gwiezdne wojny, Rambo i Podziemny front.

ocenił(a) film na 7
mumia

heh dobre podsumowanie.

ocenił(a) film na 7
drsmierc

Dokładnie

ocenił(a) film na 5
mumia

:)

mumia

I to jest właśnie problem wielu Remake'ów - Nigdy nie dorównują oryginałom

ocenił(a) film na 9
DR16

Nie widziałem poprzedniej części, ale ten film jest po prostu świetny :) Wiele zależy od tego co obejrzysz pierwsze - tak samo jest w przypadku filmów i przeczytanych ksiażek, z tym że niestety książki zwykle okazują się lepsze (nie lubię czytać, jestem kinomanem ale kłamanie mnie już nudzi więc wolę szczerość aktualnie więc przyznam że to jest fakt)

ocenił(a) film na 7
DR16

remake? przecież tu jest opowiedziana zupełnie inna historia niż w filmach z lat 60/70

ocenił(a) film na 8
DR16

Planeta małp 1968 zgoda to dojrzalsze kino science-fiction z przesłaniem z pamiętną sceną końcową,
ale nowa trylogia gwoli ścisłości to jest prequel, a nie remake :)
Poza tym to całkiem inne podejście do tematu i moim zdaniem są te filmy udane.
Gorsze od pierwowzoru Planety małpy 1968, ale lepsze od starych sequeli z lat 1970-1973.

ocenił(a) film na 7
returner

Ostatnia scena w filmie z 1968 jest po prostu niesamowita. Naprawdę zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

ocenił(a) film na 8
biedrusw

100% racja co do oryginału z 1968. Za to widowiskowy remake z 2001 roku to pusta wydmuszka.
Ale tak to już jest z remakami.

DR16

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

mumia

Film jak większość innych... Jakby się tak przyjrzeć to połowę filmów można tak podsumować. Są po prostu klasyki, na których wzorują się inni. Ale efekty specjalne itp. robią swoje w tego typu filmach ;)

ocenił(a) film na 7
mumia

Dokładnie też mi się to skojarzyło z bajkami Disneya a w szczególności właśnie Król Lew.

mumia

Nie, film z 1968 roku jest beznadziejny.

kamilxxx09

Bo nie ma tam efektów komputerowych ?

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Milcz Elfie!
(Tak - znany z awatara Lee Pace jako Thrantuil w superpoważnych scenach o sytuacji rodzinnej Legolasa wyglądał komicznie).
To była produkcja wyprzedzająca swoje czasy, i w kategoriach kina sf owej epoki można porównać ją tylko z "Gwiezdnymi Wojnami". Bardzo głęboka analiza "równoległego" społeczeństwa, jego postaw, uprzedzeń i wreszcie ostateczny rezultat ludzkiej cywilizacji jako takiej. Gorzki, ostry jak brzytwa i jednocześnie umiejętnie zarysowany obraz "świata po", którego już nie da się posklejać. Powstał film niezwykły, taki po którego obejrzeniu bardzo trudno wrócić do rzeczywistości i nie zastanowić się nad nim. Ten film nie zasługuje na taką ocenę.

Lucas207

Pierdu pierdu, rycerzyku. Po co odpisujesz na prawie 2-letni post?

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Świetny argument.
Odpisuję, ponieważ, jak widać, odpisują. Ponadto rycerze już tak mają, że nie lubią niesprawiedliwych ocen.

Lucas207

A co mnie twoje ujęcie sprawiedliwości obchodzi? Dla mnie może być niesprawiedliwy twój avatar i co? nic

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Jeśli umiesz ciekawie opowiedzieć dlaczego mój awatar jest niesprawiedliwy, to chętnie przeczytam.

Lucas207

Mnie za pisanie tutaj nie płacą, więc... narka

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Adieu, monsieur!

ocenił(a) film na 5
mumia

Musiałam zrobić przerwę na oddech po plus minus godzinie kiedy Skaza ;) dobrał się do maszynówek... tak coś przeczuwam, że dalej będzie już tylko gorzej...

Rejka

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 3
mumia

Dokładnie. Charlton Heston. Bez komentarza.

taksido

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

ocenił(a) film na 8
mumia

Jak dla mnie nieznacznie przebil oryginal. Pierwsza Planeta to klasyka i bardzo fajny film, ale Niestety nie zestarzal sie za dobrze, dzis to juz ramota. I nie mowie tu wcale o stronie wizualnej / charakteryzacji. Te wciaz mi sie podobaja.

mumia

oryginał z 1968 roku jest rewelacyjny... później na fali sukcesu nakręcili następne części (co było dalej...) co jedna to gorsza... Ta wersja z Markiem Wahlbergiem to gniot bo nie ma nic wspólnego z całą serią (na końcu okazuje się ze akcja działa sie na jakiejś innej planecie a w serii wszystko dzieje się na Ziemi. "Geneza (...)" jest filmem ważnym bo pokazuje jak doszło (od samego początku) do dominacji małp nad ludźmi i stopniowo nad Ziemią: szukanie leku na Alzheimera, eksperymenty genetyczne, wybicie się Cezara na lidera, pobudzenie inteligencji u małp poprzez lek, i zabójcze jego działanie na ludzi itd. Wszystko jest klarownie wyłożone i wyjaśnione , nawet jest wzmianka o misji kosmicznej na Marsa która po jakims czasie zaginęła ( a jak sie domyslamy to własnie ta misja wróciła na Ziemię po wielu latach i od tego zaczyna się wersja z Hestonem z 1968 roku). Pewnie zostanie wyjasnione po ilu latach... Nie wspomne o efektach komputerowych które są rewelacyjne i znacznie ubogacają akcję... Podejrzewam że po "Ewolucji (...)" w częsciach nastepnych - a takowe maja powstać - zostanie ukazane i wyjasnione jak małpy stopniowo zdobywają Ziemię , cywilizują się materialnie i ideowo, dominują ludzi i w jaki sposób ludzie się zdegenerowali - jak to widzimy w wersji 68

ocenił(a) film na 9
kedarlupus

Heh nie lubię starych filmów, ale po przeczytaniu Twojej wypowiedzi aż kusi aby obejrzeć 'poprzednie' części :) (widziałem jedynie genezę i ewolucję, skusił mnie napis geneza z którego wynika że to początek więc można sobie 'zacząć' przygodę z serią która mnie nie ciekawi w tym momencie w razie gdyby film jednak mi się spodobał - a obejrzałem go jedynie bo nie miałem co robić i nic ciekawego nie było, wertowałem tematy FW, od tematu do tematu, aż natrafiłem na jakąś tam nową wersje księgi dżungi?! ktoś pisał o aktorze, sprawdziłem co to za aktor, i gdzieś na dole w tematach był link do filmiku jaki to niby aktor nie jest genialny, film był o mimice cezara i chyba dzięki temu zostanę fanem całej serii)

Artemisek

cieszę się że pośrednio jakoś mogłem pomóc...

ocenił(a) film na 7
Artemisek

Obejrzyj koniecznie. To fascynujące jak się robiło filmy kiedyś. A ta seria ma niepowtarzalny klimat i opowiada historię, której widz długo nie zapomni. Przy okazji, popularnie mówiąc "ryje banię" tragicznością, powtarzalnością prawideł historii i rozmachem.

ocenił(a) film na 9
kedarlupus

ogolnie wszystkie czesci sa dobre nie ma zadnej slabej ani sredniej jedna sa swietne inne bardzo dobre dobre lus solidne ;p

kedarlupus

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

ocenił(a) film na 6
mumia

ubawiłem się Twoim opisem;))) a ogólnie to filmy te ( dwie nowe części ) są fajnym wytłumaczeniem jak to się stało... ale czar oryginałów jest wielki

ocenił(a) film na 7
mumia

No, aż chce się powiedzieć: "W końcu naprawdę to zrobiliście! Wy szaleńcy! Rozwaliliście wszystko! Niech Bóg was wszystkich wyklnie do piekła!" :-D

ocenił(a) film na 7
A113

Skąd to, jeśli można wiedzieć?

ocenił(a) film na 7
Lucas207

https://www.youtube.com/watch?v=XvuM3DjvYf0

ocenił(a) film na 7
A113

Ach tak! Dzięki. Uwielbiam tę scenę. Zobaczyłem ją pierwszy raz jeszcze jako dziecko i zapamiętałem do teraz jako najbardziej kojarzącą się z tym filmem. Bo jak mógłbym zapomnieć taki widok? Motyw genialny, w pełni ponadczasowy.

ocenił(a) film na 7
mumia

Może i reszta to zabawa, ale bawić się też można.

mumia

przed filmem była jeszcze książka z 1963 roku ;)

ocenił(a) film na 7
Wookie_LG

Tak tak

ocenił(a) film na 8
mumia

Tylko sztuka ze starożytnej Grecji, a nosi ona rocznik 1200 p.n.e.. Wszystko inne się chowa i żadne tam kino jej nie przebije.

ocenił(a) film na 9
mumia

Dla mnie stara Planeta Małp to nieporozumienie. Kompletny brak logiki w tamtym filmie. Jak kogoś fascynuje pierwsza część z 1968r. to widocznie zbyt wiele nie wymaga od filmu. Dla mnie podstawa filmu to utrzymanie sensu i logiki przez całość jego trwania. Jedynka od 1 minuty była tego pozbawiona. Nowe części to dla mnie filmy bardzo dobre, wręcz rewelacyjne. Oczywiście stare filmy mają swój klimat i to je broni, ale nikt mi nie wmówi, że tamta część była najlepsza.

Matee91

Ja tam oglądałem z zapartym tchem stare części Planety Małp od tej z 1968 aż do Podbój Planety Małp z 1972, to było coś, ten klimat łyka się raz a porządnie, nawet Bitwa O Planetę Małp z 1973 roku była świetna :D

ocenił(a) film na 9
Matee91

ty panie koles jak sie nie znasz na filmach to siedz tam ci cicho i sie nie wychylaj bo ten z 1968 jest jednym z najlespzych

ocenił(a) film na 9
hercules38

ty panie koleś, wychyle się i stwierdze, że ty w przeciwieństwie do tych małp ewolucji nie przeszedłeś do dziś ;) I dodam, że nie interesuje mnie to co ty sądzisz, a jak się nie podoba to wypad.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
hercules38

"wyewolucjuje" to jakieś nowe słówko w języku polskim? Tak się nagimnastykowałeś, a i tak zrobiłeś z siebie durnia ;) Gratuluje.

ocenił(a) film na 8
mumia

Skaza nie był zły i to jest takie dobre

ocenił(a) film na 7
mumia

Popieram!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones