PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5742}

Z piekła rodem

From Hell
7,3 64 997
ocen
7,3 10 1 64997
5,3 11
ocen krytyków
Z piekła rodem
powrót do forum filmu Z piekła rodem

Niestety przed obejrzeniem filmu miałem co do niego wielkie nadzieje... Po przeczytaniu
tematu filmu byłem w siódmym niebie. XIXw. mroczny klimat Londynu i detektyw na tropie
znanego seryjnego mordercy. No i wszystko prysło po tym jak film się zaczął.
Tak naprawdę to zlepek wątków, które nie były w ogóle rozwijane . Do tego muzykę uważam
również za kiepską. Scenariusz to dno i wiadro mułu. Tutaj nic nie trzyma się całości.
Żadnego trzymania w napięciu , związków przyczynowo-skutkowych.... Naprawdę jeszcze
nigdy nie pisałem tego typu tematu na FilmWebie, ale jestem strasznie zniesmaczony po
spartaczeniu tak świetnej historii. Na temat tragedii jaką przedstawiał pod każdym
względem mógłbym pisać bez końca. Tylko po co ? Po prostu moja rada nie oglądajcie !

ocenił(a) film na 1
Bones1909

Nie wiem jaką film dostał kategorię, ale mimo wszystko targetem było stado nastolatków i ich kieszonkowe.

waukorbowy

Film miał kategorię R

ocenił(a) film na 1
neo_41

To bez różnicy.

Bones1909

tak - właśnie nawet szkoda się wysilać na recenzję. Film nijaki - ani straszny, ani głęboki, ani makabryczny, ani filozoficzny. Wątek kryminalny tak bezmyślnie nielogiczny, że tak naprawdę nie wiadomo co 'autor miał na myśli'. Parę krwawych scen z panem w czarnej pelerynie nie wystarczy, żeby zrobić thriller. Parafrazując pana Grzegorza "nim nakręcisz film pomyśl jak dalece słuszny to fakt'.

Czerwonymak

W stosunku do was mam inne zdanie na temat tego filmu. Jak dla mnie jest on rewelacyjny. Powiem też od razu,że napis " thriller" ,bądź "horror" nie oznacza, iż dany film będzie straszny (np. zapewne wam dobrze znany "horror" Zmierzch ). Film mi się spodobał. Może i nie jest jakimś arcydziełem ale wart obejrzenia.

Czerwonymak

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

ocenił(a) film na 3
Bones1909

Podzielam opinię ale dla miłośników tego gatunku pewnie piękny.

blackfox_fw

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Bones1909

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

kotbury

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

ocenił(a) film na 4
Bones1909

To jest tragedia pod każdym względem. Na samym początku twórcy wyjaśniają, o co chodzi tak naprawdę z tym Albertem. Detektyw ma zdolności paranormalne i dzięki temu prowadzi śledztwo. Ale najgorsze to są zdjęcia, same ciepłe kolorki i słoneczko świeci - zobaczcie tylko scenę na cmentarzu, pogrzeb tej prostytutki - jaki tam jest lajtowy, letni klimat przez barwy i słońce. Tak samo noc - to jest jedna z najjaśniejszych nocy w filmach, wszystko widać i nic nie straszy przez to. To jest naprawdę spartolony film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones