PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 696
ocen
6,0 10 1 70696
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Czytając komentarze nastawiłem się na średniaka i moje zaskoczenie było olbrzymie bo film mnie wciągnął już od pierwszych minut a potem było jeszcze lepiej. Podróże w kosmosie i czasie, próba zadania pytania jakby wyglądał świat gdyby małpy dysponowały inteligencją zbliżoną do ludzkiej. To wszystko jest mega ciekawe a film trzyma w napięciu od początku do samego końca. Nie czytałem książki (ale teraz na pewno to zrobię), więc fabuła była dla mnie dużym zaskoczeniem a zakończenie mnie wgniotło w ziemię. Przez miesiąc nie będę myślał o niczym innym. Teraz to jest jeden z moich ulubionych filmów. Ode mnie 11 na 10 + znaczek jakości.

ocenił(a) film na 9
xyz_14

Masz racje film super, ja daje 9/10 mógł byc troszke dłuższy. Obsada też super.... pozdr...:-))))

ocenił(a) film na 8
bombel23

ja dałem 8, i za cholere nie wiem czemu ten film ma tak niską średnią???

ocenił(a) film na 9
m_szymon

Też masz racje, pożal się BOŻE strasznie niska, ale chociaż dobrze my ocenialiśmy go wyżej :-))))

ocenił(a) film na 5
bombel23

A ja dałem 5/10, bo według mnie film jest... OK. OK, bo mamy genialnie ucharakteryzowane "małpy", nieźle przedstawioną całą cywilizację, aktorów "małpiszonów" też niczego sobie. No i efekty specjalne również plus.
Ale pora na minusy, a ich sporo, niestety. Już nie mówię, że jest tylko cieniem "P.M. 1968". Przede wszystkim cały scenariusz w wielu momentach jest wręcz banalny, zachowania poszczególnych aktorów przewidywalne, a sceny (np. bitwa przy wraku) ocieka sztywnością, wręcz nudą. Generał Thade jest w niektórych momentach inteligentnym, przebiegłym indywiduum, ale czasami zachowuje się dziwnie, bezsensownie, a nawet po prostu idiotycznie - zamknięty we wraku z miotaczem w ręku zachowuje się jak... małpa. Ludzie to również sprawa wielce zagadkowa - nie do końca jasny jest tu powód, dla którego dziś są oni poniżej poziomu społecznego małp...
Nie wiem, ale w tym filmie nie widzę powodów, aby postawić go jako lepszy od przeciętności - dzisiejszej przeciętności w postaci genialnej oprawy i dziurawego scenariusza. A na koniec punkt niżej również za to, że właściwie nie wiadomo - czy mówić o tym, że to już było, czy też, że to produkcja nowa, tylko stykająca się z wcześniejszym konceptem. Bez względu na to, którą opcję biorę pod uwagę - nie widzę tu szczypty pozytywu...

ocenił(a) film na 6
xyz_14

Ocena do dupy bo oczekiwania były większe. Obsada to nie wszystko. Spodziewałem się o wiele więcej. 4/10.

ocenił(a) film na 9
xyz_14

mhm, film jest świetny, nie wiem skad taka ocena ;/

ocenił(a) film na 8
zRazq

Ja też powinien mieć tak w granicach 7 z czymś.Mnie się podobało wszystko, aktorzy kostiumy i charakteryzacja i to że Burton zrobił fajną końcówkę (nic nie przebije tej z oryginału)ale była świetna. Do dziś nie mogę przeboleć że nie zrobili 2 części No i Generał Tade (Tim Roth po prostu jest genialny w tej roli), to jeden z moich ulubionych czarnych charakterów. Ogólnie dałem 10/10 bo film jest świetny :)

ocenił(a) film na 6
Robert831231

b. dobry i wciągający film... naprawdę trzyma w napięciu... no i ta końcówka, jak dla mnie to rzeczywiście powinien byc o wiele wyżej w rankingu i mieć średnią conajmniej 7,5. ode mnie 9/10

ocenił(a) film na 8
Geralt16

No i Burton po raz kolejny wykonał kawał dobrej (nikomu ni potrzebnej) roboty. No cóż film świetny, trzyma w napięciu i końców błyskotliwa i pomysłowa :) film nie jest mistrzowski, czyli nie jest arcydziełem Burtona który już zrobił kilka lepszych produkcji w swoim życiu ale nie 9 pkt zasługuje ;)

ocenił(a) film na 7
arwena16

Na 10 nie zasługuje(rozumiecie znaczenie słowa arcydzieło?!),ale to solidna produkcja s-f,ładnie nakręcona i dobrze zagrana,poza tym to w końcu Burton.Ode mnie 7/10

użytkownik usunięty
xyz_14

Zakończenie to mnie wgniotło z wersji z '68. I dlatego tamtej dałam 10, tej dam 7.
Ale ten remake moim zdaniem jest dobry, choć na status arcydzieła zasługują inne filmy Burtona np. Big Fish.

ocenił(a) film na 5

Z Arcydziełem to przegiąłeś ale film całkiem niezły, nie wiem dlaczego go tak tyrają na forach. Mnie się podobał.

ocenił(a) film na 5
xyz_14

Nie wiem, czy oglądaliśmy ten sam film. Jedynym plusem jest charakteryzacja małp, bo dają realne człowiecze emocje. a dalej jest nic, a to przecież film Burtona! Ale niech Tobie i Wam będzie... :(

lecterm

Dokładnie, przecież w porównaniu z oryginałem to jest jeden wielki szajs za przeproszeniem... Może stąd te oceny, ktoś nie widział wersji z 1968

ocenił(a) film na 5
smerfetka

Yaap Bajeb :D

ocenił(a) film na 6
xyz_14

Ocena jest tak niska, ponieważ nie dorasta do pięt filmowi z '68r. (nie mówię tutaj o efektach!! Tylko o fabule, przesłaniu i ostatnich kilku minutach filmu). Niestety, ten film przegrywa pojedynek z wersją z '68r? Dlaczego bo jest przewidywalny do bólu, a zakończenie jest wymuszone i wcale nie zaskakujące (dla tych którzy oglądali oryginał - czyli jakieś 90% widowni). Stąd tak niska ocena.

Dziękuję, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
xyz_14

Dobry film, nawet Wahlberg nie irytuje.

ocenił(a) film na 7
xyz_14

Ogladales oryginal? Nawet jesli tak, to w to nie wierze, i l dlatego pukam sie w czolo na wiesci ze ktos daje temu filmowi 10. Po pierwsze, pomysl, sens i PRZESŁANIE zerzniete z oryginalu - nie mowie ze to zle, ale poprzez to racjonalnie nie mozemy spodziewac sie zadnego zaskoczenia jesli chodzi o fabule, a trzeba przyznac ze za sam POMYSŁ na PRZESŁANIE jakie niesie ze soba ten film (wersja z '68r) idzie część oceny, wiec w tej wersji to odpada (za samo to daje oryginalowi +2 "oczka"), po drugie, film zasluguje na pochwaly ze wzgledu na ucharakteryzowanie postaci i efekty specjalne (normalna rzecz - technika idzie do przodu - w porownaniu z wersja z '68), oraz "udziwnienie" fabuly, i dodanie do niej wielu ciekawych elementow rowniez uwazam za "plusy" - np. ponowny powrot na ziemie do czasow dzisiejszych itp.

Podsumowując, film jest dobry, ciekawie przedstawiacy ewolucje rasy ludzkiej, POZA TYM, ze juz to widzielismy, wiec POMYSLU nie moge tutaj ocenic - sorry ale zostal po prostu skopiowany -, pozostaje tylko dobra realizacja, i jak wspomnialem lepsze efekty specjalne i charakteryzacja postaci. Moja skromna ocena: 7.

ocenił(a) film na 10
parys88

Jak najbardziej arcydzieło.Tyle ze w tym filmie jest wyrażnie pokazane ze małpy są jednak znacznie inteligentniejsze od ludzi

ocenił(a) film na 7
aga373

Zakończenie jest THE BEST :D ciekawa jestem ciąg dalszego ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones