PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 696
ocen
6,0 10 1 70696
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

A ja mam pytanie na co małpom wojsko profesjonalne:D przeciwko sobie nie walczyli:) wiec po co im wojsko skoro polowali tylko na ludzi jak na zwierzynę tak więc wystarczyliby im myśliwi. Wiem ze małpy uczyły się od ludzi przodków jednak dalej nie pasuje mi tu motyw profesjonalnego wojska i "państwa wojskowego:P?>??>??

ocenił(a) film na 4
holek124

pewnie ta małpa Samos czy jak mu tam było (ta co podniosła bunt w 2029r) bała się że ludzie będą chcieli znów rządzić. Dlatego dla bezpieczeństwa utworzyli wojsko.
Mnie dziwi jedno dlaczego małpy nie zasiedlili ludzkich siedzib? Przecież gdyby wygrali nad ludżmi domy ludzi byłby puste. No i jeszcze jedno - nie sądzę by małpy mogłyby wygrać nad nami. Na pewo nie w epoce bomby atomowej czy tak zaawansowanej techniki obronnej. Takie scf

użytkownik usunięty
holek124

Z tego co pamiętam, małpy rozmawiały o tym, że ludzie atakują peryferie małpich miast - być może stąd to wojsko. Poza tym, wydaje mi się strasznie aroganckie - myślenie, że cywilizacja zbudowana przez inny gatunek będzie tak podobna do ludzkiej. Przecież małpy dość szybko pozbawiły swoich hodowców życia, a potem to już swoją drogą iść miały, dziwi mnie też używanie języka angielskiego. A skoro już zaczęto powielać ludzkie wzorce to skąd tak zaawansowana proteza zębowa w epoce miecza? No i co z tą wodą - drzew nie brakowało - skonstruowali miecz, a promu już nie. Poza tym niektóre małpy pływają, a dzięki inteligencji można stłumić wszelkie lęki. Rok 2030 to dość optymistyczna, a wręcz szalona jak dla mnie data, jak na taką stację badawczą i tu wątpliwość dotycząca sprzętu - jakim sposobem kapsuła odliczała lata podczas podróży w czasie skoro nie była do tego przystosowana. Z tego co mi się wydaje to akcja nie działa się na Ziemi, wskazywałaby na to spora liczba księżyców jaką widać gdy kap. Leo odlatuje z planety - więc skąd konie i jakim prawem Thade był na Ziemi co widać na samym końcu. Mamy też do czynienia jak zauważyłem z potomkami trzech gatunków: szympansa, goryla i orangutana. Dziwne, że żaden nie zdominował reszty, przecież orangutany zachowaniem odstają od reszty - stawiałbym na to, że szympansy wytępiłyby inne małpie gatunki. Najlepsza charakteryzacja "na małpę" jaką widziałem ale jedynie u samców, gdyż małpie samice zbytnio przypominają ludzkie kobiety, a właściwie jedną - siostrę Michała. Pewnie powiecie, że się czepiam ale jeśli mowa o małpach to jak najbardziej czepianie się jest na miejscu :P.

Ja myślę, że to nie była Ziemia. W pewnym momencie główny bohater ogląda zapis dziennika pokładowego, w którym jakiś facet mówi, że ICH małpy, które były na statku i które były bardzo inteligentne podniosły bunt, bo ludzie uczynili je zbyt inteligentnymi, a przy tym małpy były dużo silniejsze i sprawniejsze od ludzi. Mówi też, że trafili na ,,dziewiczą planetę" - więc widocznie statek rozbił się na obcej planecie, dziwnym trafem bardzo podobnej do Ziemi i stąd ludzie byli podporządkowani małpom i stąd brak ludzkich siedzib. Końcówkę można tłumaczyć na dwa sposoby - albo Thade przeniósł się w przeszłość i zmienił bieg historii, albo główny bohater przeniósł się jeszcze bardziej w przyszłość (daty na wyświetlaczu musiały się źle wyświetlać), gdzie małpy upodobniły się do ludzi.

użytkownik usunięty
kamiledi15

Masz rację, oprócz końcówki, akcja toczy się na obcej planecie i nigdy nie twierdziłem inaczej. Jednak na samym końcu filmu, kiedy kap. Leo wylatuje z burzy magnetycznej, trafia do macierzystego układu planetarnego - mija Saturna i kieruje się na Ziemię. Na tą krótką chwilę akcja przenosi się na nasza planetę. I tutaj Twoje wyjaśnienia co do końcówki jak najbardziej pasują poza jednym małym ale - to nie ta planeta, Thade nigdy nie był na Ziemi.

ocenił(a) film na 3

i tak najlepsze są małpy jeżdżące Fordami Crown Victoria i Chevroletami hahhahahahohohoho :)

ocenił(a) film na 3

a wiecie za co ten aktor grający w Ben Hurze, któy zagrał w tym filmie ojca tego generała - dzikusa dostał złotą malinę? Przecież on był ledwie minute na ekranie a jego gra aktorska była kompletnie nie istniejąca. Leżał w łóżku i mówił hhaha. Jak już to ten Tim Roth powinien dostać 100 złotych malin za te żałosne "GHHRRR " ARHGGG" BLELKEL" hahaa

ocenił(a) film na 6

a mnie się wydaje że wylądował na ziemi i małpy rządziły bo w łatwy sposób pozbyły się ludzi po przez wirus (Geneza Planety Małp- fragment po napisach końcowych)
SPOILER
Wirus się rozprzestrzenił i zabijał ludzi według końcówki i pewnie wszyscy zginęli a małpy zajęły ich miejsce.

użytkownik usunięty
arbuz666

Owszem pamiętam tą scenę - jednak wirus powstaje w czasach współczesnych, natomiast scena z pomnikiem Thade'a z Planety Małp (2001) sugeruje, że małpy przejęły kontrolę wcześniej, co można stwierdzić zwracając uwagę na modele aut i ubiór wskazujące na lata 70-80. Dlatego uważam, że między Planetą Małp i Genezą Planety Małp nie ma logicznej ciągłości i są to dwa różne pomysły na małpią planetę.

ocenił(a) film na 6

A mówią że incepcja jest trudna do zrozumienia.
Jak dla mnie są dwie teorię.
Albo geneza planety małp to początek a potem wylądował a modele samochodów itp to zwykła pomyłka twórców.
Albo masz rację i są to dwie oddzielne fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones