PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 696
ocen
6,0 10 1 70696
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Ok, jeszcze nie widziałem oryginału, jakoś nie mogę się do tego zabrać. Ale opowiem wam, jak wyglądał mój seans, z tym słabym gniotem, będącym najlepszym świadectwem tego, jak remea'jki XXI w. gwałcą oryginał (jestem pewien że jest dobry, po prostu pewien!).
Patrzę na telewizor. Zaczyna się. Patrzę co to. "Planeta Małp". Z początku myślałem, że to oryginalna "Planeta", miałem wtedy może 10-11 lat. Wiedziałem, iż ten film jest kultowy, przełomowy (oryginał). "Bardzo stary film. Efekty - jak na tamte czasy - są świetne!" Pomyślałem. Potem zobaczyłem już tylko małpy w zbrojach, żenujące sceny, brak jakiegokolwiek klimatu, beznadziejną fabułę i brak jakiejkolwiek filozofii (słyszałem, że oryginalna "Planeta", z niej słynęła).
Ogółem film nieziemsko zły, choć widziałem dużo gorsze. Rok później widziałem "Batmana", Tima Burtona. Co się stało z niesamowitym stylem tego genialnego reżysera? Gdzie podziała się gotycka atmosfera, mrok, klimat, gdzie podział się brak efekciarstwa, który zawsze zastępował jeden mały, ale monstrualnie wielki plus - film traktował widza poważnie, z szacunkiem. Jasne, taka "Alicja w Krainie Czarów", jest mimo wszystko nie najlepsza, ale ciągle ma jakieś tam zalety. Czy to jest ten sam reżyser?! Wydawało mi się, że to jakiś Uwe Boll, serio! Wszystko się zgadza!
Beznadziejny romans - jest.
Efekty, z początku wyglądające nieźle, ale po głębszej analizie bardzo kiczowate - jest.
Drewniany scenariusz - jest.
W najlepszym przypadku słabe aktorstwo - jest.
Zapraszam was na bollowy seans, z najsłabszym filmem, rewelacyjnego reżysera!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones