PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 562
oceny
6,0 10 1 70562
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Coś się uczepiliście tego filmu, bo wcale taki zły nie jest. To bardzo niski poziom oceniać film na ocenę 2 za to, że nie przypomina filmu z lat 70. Bo jest to zupełnie inny film - i bardzo dobrze. Po co oglądać Planetę Małp taką samą jak za tamtych czasów, jeśli jest doskonała i już ją widzieliśmy? Burton oferuje w swoim "rameke'u" nieco baśniowy, jak na jego filmy przystało, klimat. Zdjęcia, scenografia czy muzyka stoją jak zwykle na bardzo wysokim poziomie.Aż zapierają dech w piersiach! Główny bohater wyszedł bardzo naturalny i jest dużo bardziej ludzki, niż jego pierwowzór. Ma też dużo więcej charakteru. Minusem może być to, że nie wciąga aż tak mocno, jak starsza wersja, nie skupia się też na tych samych, kluczowych wartościach, na których skupia się stara Planeta Małp, ale właściwie czy musi? Nie może to być po prostu nowy, zupełnie inny seans?

ocenił(a) film na 2
Dragon_Niszczyciel

Ja to postrzegam zupełnie na odwrót. Według mnie Planeta Małp z 2001r. właśnie jest podobna do tej z 1968r. I na tym polega podstawowy problem tego filmu. Jest podobny do oryginału, który powstał od niego bagatela 33 lata wcześniej. Przecież sama charakteryzacja małp pomimo upływu tylu lat niczym się nie wyróżnia i nawet jest mocno zbliżona do tego co widzimy w pierwowzorze. Nadal na siłę nadaje się małpą cechy i zwyczaje ludzkie, podobnie jak w pierwszej wersji. Szkoda, że dopiero w współczesnej trylogii reżyser potrafił odciąć grubą kreską człowieka od małpy. Małpa pozostaje małpą tylko w rozumnej formie, która jednak żyje zgodnie z swoją naturą. To jest największy atut filmów po 2011 roku. Film z 2001 roku jest nijaki, trochę kiczowaty, trochę tandetny. Niczym się nie wyróżnia. Efekty nie powalają, a charakteryzacja małp jest nawet słabsza niż w dziele o ponad 30 lat starszym.

ocenił(a) film na 8
Matee91

Chyba z tą charakteryzacją to oślepłeś

ocenił(a) film na 2
PabloPicasso

Byłem na badaniu wzroku raptem 3 tygodnie temu i wyszło wzorowo. Za to u ciebie widzę okularki na nosie siedzą i może tutaj jest problem.

ocenił(a) film na 6
Dragon_Niszczyciel

Jest to zwyczajnie spoko film rozrywkowy, który ma sporo wad, ale finalnie się go przyjemnie ogląda i szybko mija czas seansu. Ludzie liczyli, że będzie to dzieło epokowe i rewolucyjne tak jak pierwowzór i stąd to rozczarowanie, ale całość da się obejrzeć, na pewno wypada lepiej niż jakikolwiek sequel oryginału.

No a charakteryzacja małp to sztos, w pierwowzorze twarze były nieco sztywne, a tutaj wszystkie emocje widać, jest ekstra.

ocenił(a) film na 4
Dragon_Niszczyciel

Jestem właśnie po obejrzeniu nowej trylogii Planety Małp z Caesarem i filmu Burtona, który wypada miernie. Dałam ocenę 4 "ujdzie", bo można obejrzeć jeśli ktoś jest fanem SF ale brakuje mu bardzo dużo do wysokiej oceny. Przede wszystkim - denerwujący główny bohater, jakieś głupie sceny miłosne (najpierw całuje małpę, potem kobietę wtf, po co to?), brak pokazania lepiej różnic w inteligencji obu gatunków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones