PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 696
ocen
6,0 10 1 70696
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Zacznę od plusu. Był pewien potencjał w tym pomyśle na fabułę, podróże w czasie (to najczęściej lubię w filmach si-fi), odmian ról-ludzie jako niewolnicy, ta historia statku CALIMA, sposobu w jaki małpy przejęły władzę, można coś było ukręcić z tego filmu, może nie rewelację, ale dobry film przygodowy. I tu koniec plusów, jest też znacznie gorsza strona fabuły. Idiotyczny sposób na zawiązanie akcji-poleciał za swoim szympansem w kosmos, ogółem dalej to poszło bardziej w taką bajeczkę z czarnym charakterem Thade i dzielnym Leo, z durnym wątkiem miłosnym, i jakimś tanim moralizatorstwem dla dzieci.

Kostiumy..eh już samo to odrzuca, wiem że nie było łatwo to zrobić, wyszło jakby się oglądało aktorów w teatrze w jakiś śmiesznych kostiumach, Thade jeszcze się jakoś dawał radę, większość z tą gębą Ari na czele strasznie się prezentowała. Scenografia koszmar, szczególnie w mieście małp, jakby się relację z planu, nie film oglądało. Efekty razem z elementami akcji także delikatnie mówiąc słabe, małpy skaczące po dobre kilkanaście metrów i rzucające ludźmi niczym King Kong na lewo i prawo...litości. Nawet biednemu szympkowi się oberwało ;) Prymitywni ludzie też są przedstawieni jak statyści, nie wiedzieć po co w ogóle są chodzą to tu to tam i cała i ich rola, zupełnie bez charakteru, emocji. Ogółem całość tworzy wrażenie wielkiego kiczu i tandety. Gdyby rozwinęli ciekawsze elementy historii, gdyby poszli bardziej w stronę klimatu grozy, zagrożenia, albo chociaż sprawnie poprowadzili akcję. Rzadko oceniam filmy tak nisko, ale tutaj to poza jakimiś tam elemencikami fabuły, to nie znajduję żadnych plusów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones