PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 696
ocen
6,0 10 1 70696
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Trudno nawet streszczać ten film, bo mam wrażenie, że nie porusza on ważniejszych tematów, a akcja jest bardzo banalna. Złapali go, uciekł, zaprzyjaźnił się, stoczył decydującą walkę, powrócił (choć tutaj pewna niespodzianka). Co do wymowy filozoficznej też banał: nie warto być rasistą.

Lubię Marka Whalberga, szanuję zawodowe dokonania Heleny Bonham Carter i Paula Giamattiego. To głównie dzięki Whalbergowi film był znośny (choć wcale nie pokazał wielkiego aktorstwa). Co do pozostałej dwójki trudno oceniać... Mimika aktorów ograniczona charakteryzacją. No może Tim Roth pokazał coś więcej, ale role demoniczne łatwiej zagrać.

Co było irytujące? Muzyka. Ciągle taka sama, nic nowego pod słońcem.

Film nie przypadł mi do gustu. Jestem zwolennikiem tradycyjnego podejścia do ewolucji, do religijnego patrzenia na dzieło stworzenia. W niektórych momentach miałem dosyć tych małpich wrzasków łączonych z częściowo ludzkimi zachowaniami zwierząt. To nie moja bajka. Pozostaje mieć nadzieję, że dzieło Burtona jeszcze spotęguje u mnie negatywny stosunek do wszelkich objawów rasizmu i dzięki temu czas poświęcony temu filmowi nie będzie stracony.

paperman

o banał akcji obwiniaj reżyserów z filmu Planeta Małp (1968), bo ten o którym mówimy to remake. a jeśli dobrze pamiętam remake znaczy odnowienie starszej wersji. trudno więc zmienić całą akcję skoro jednak jest to remake starszej wersji! może ja to źle rozumiem, ale takie jest moje zdanie. :)

ocenił(a) film na 4
paperman

Bardzo dobrze oglądało mi się pierwowzór uważam także że temat jest dość intrygujący jednak powyższy film który nie wiem dlaczego powtórnie obejrzałem jest aż nieznośny w oglądaniu. Ilość uproszczeń, banałów, błędów nie pozwala w ogóle skupić się na tym co dzieje się na ekranie. Na pewno grę Tymoteusza Roth'a oraz jego kostium można zaliczyć do plusów.
Dla mnie osobiście końcówka bitwy pełna patosu wraz z wielkim 'pacyfistycznym' przesłaniem stanowi minus filmu.
Oceniłem go na 4 tylko i wyłącznie dlatego że mam słabość do tego typu obrazów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones