PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 696
ocen
6,0 10 1 70696
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

a jednak rozczarowanie

ocenił(a) film na 6

Okazalo sie, ze az tak zle nie jest. Mimo iz to jeden z najslabszych filmow Tima Burtona, to oglada sie go z zainteresowaniem. Niestety nie czuc w nim tego specyficznego 'burtonowskiego' klimatu. Obawiam sie, ze rezyser byl mocno ograniczony przez producentow. Poczawszy od tego, ze wycieli chocby scene milosna miedzy czlowiekiem a malpa. Zreszta watpie czy Burton mial duzo do powiedzenia przy ostatecznym montazu. Bo film w paru miejscach irytuje, widac ze brakuje jakis scen laczacych to wszystko w spojna calosc. Podobno nakrecono kilka zakonczen, nie wiem wiec dlaczego producenci zdecydowali sie akurat na to, ktore mnie rozsmieszylo. Za duzo w tym wszystkim zbiegow okolicznosci, choc sama koncowka (2 ostatnie minuty) jakos wynagradza nam wczesniejsze 20. Juz wiadomo ze powstanie sequel, na szczescie wiadomo tez, ze Burton nie ma zamiaru go rezyserowac. Slusznie, powinien wykorzystac swoj talent na inne, lepsze filmy.
Z calego obrazu zapada w pamiec jedynie charakteryzacja. Doprawdy jest ona niesamowita, prawdziwa sztuka. Oscar praktycznie zapewniony. Poziom trzyma rozniez (jak zwykle) muzyka Elfmana. Natomiast efekty specjalne troche rozczarowuja. Podobnie jak sama fabula i gra aktorska. Mamy wiec kolejny nierowny film, mysle ze gdyby dac Burtonowi wolna reke powstaloby z tego cos znacznie lepszego. A tak troche szkoda, moze nie zmarnowanej szansy ale na pewno nie wykorzystanej w 100%.

użytkownik usunięty
Grail

Wlasciwie to masz racje
Droga/Drogi Grail,

zgadzam sie z Toba prawie catlkowicie. Film pomimo rewelacyjnej charakteryzacji (i kto odnajdzie Tima Rotha wsrod malp) rozczarowuje i pozostawia niedosyt. Czegos tu brakuje a z drugiej strony za duzo schematyzmu i hollywoodzkich chwytow. No bo co wlasciwie do roboty ma ta super wydekoltowana blondyna z wiecznym makijazem i dzieciak - nieposluszne chlopie? Bez nich tez byloby ciekawie(j). I jeszcze te zbiegi okliczosci... Jezu, czy Amerykanie sa az tak prostaccy???
I jeszcze jedno. Nie zgodze sie, ze zakonczenie jest jakos zaskakujace. Najtanszy z mozliwych chwytow no i wprost zaproszenie do "Planet of the Apes 2"! W zyciu.

ocenił(a) film na 7
Grail

a ja
się nie zawiodłam, prawdopodobnie z powodu całkowitego braku oczekiwań. I w zasadzie zgadzam się z Twoją recenzją. Dodam tylko, że można się rozerwać, ale nie jest to film wybitny. Nie zapada w pamięć. Papka, do zniesienia, ale papka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones